Yoga/Pilates Çorapları

Bedeni ve ruhu besleyen egzersizler günümüzde de popülerliğini koruyor. Bedeni esneten pilates ve yoga aynı zamanda fiziksel güç kazandırır. Felsefeleri farklılık gösterse de ortak noktaları dikkat isteyen beden ve nefes farkındalığıdır. Yoga akışında, iç dünyana yolculukta kılavuzun olan nefesine odaklanmak yerine, ayaklarının kaymasını engellemeye çalışmak endişeye sebep olur. Pilates matında dengede kalmaya çalışırken ritmini kaybedebilirsin. Heyecan ve hevesle başladığın egzersizin hüsranla sonuçlanmasın! Yoga ve pilates çorapları ile bu sorundan kurtulmak çok kolay! Penti içindeki asi kıza ya da zarif balerine hitap eden çeşitleriyle yanında. Egzersiz rutinini sadece konfor değil, şıklıkla da buluşturacak çorapları keşfe hazır mısın?

Soket çoraplarla egzersiz yapılamaz mı?

Egzersizlerin için üstünden çıkarmak istemeyeceğin kadar rahat taytlar, bedenini özgür bırakan üstler arasından şık ve tarzına uygun seçimler yaptın. Pilates matı da hazır. Eğlenceli desenleri ve canlı renk seçenekleri ile Penti soket çorapları “neden olmasın” dedirtiyor, değil mi?  Egzersizlerin ilk günlerinde bu fikir cezbedici gelse de soket çoraplar ilerlemeyi yavaşlatabilir. Spor çoraplarının ter emici özelliği de tek başına yeterli olmaz. Pilates ve yoga; denge, güç ve kontrol ile ilgilidir. Bedeninin ağırlığını taşıyan ayakların için özel çoraplara ihtiyacın var. Ayrıca en az bedenin kadar ayakların da şık seçimlerle şımartılmayı hak etmiyor mu? Spor çoraplarının sıkıcı ve dizayn yoksunu olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun!

Çorapsız olmaz!

Yoga ve pilates fiziksel kondisyon egzersizlerinden farklı olarak ayakkabısız yapılan pratiklerdir. Toplu yapılan egzersizlerde çorapsız ayaklar dikkatinin dağılmasına neden olabilir. Ortak kullanılan matlar hijyen açısında da düşündürücüdür. Üstelik kolay üşüyen bir yapıya sahipsen, ayaklarını savunmasız bırakmış olursun. Şık Penti tercihleriyle ayaklarını sıcak tutarken matınla bir bütün olmanın keyfini de sürebilirsin. Sıcak yaz günlerinde ise, açık havada doğayla bütünleşmek için yoga matı kullanmak istemeyebilirsin. Nefes alan bir Pentyoga ve pilates çorabı egzersizlerinde aradığın dengeyi bulmana yardımcı olacaktır.

Bir çoraptan daha fazlası

Bedensel ve ruhsal açıdan daha iyi hissedip fiziksel olarak güçlenebilmek için kelimenin tam anlamıyla ayakların yere sağlam basmalı! Doğru çoraba sahip değilsen her zaman pürüzler ortaya çıkar. Yoga ve pilates çoraplarının yararı, tabanlarını adeta mata yapıştırmada gizli. Pilates egzersizlerinde alt bedenine yönelik bir hareketten, üst bedenine yönelik bir harekete geçmek zorlayabilir. Yoga pratiğine yeni başlamışsan duruşunu düzeltmen ve pozları kavraman zaman alır. Yoga ve pilates çorapları bu süreçte seni, sendelemeden koruyacaktır. Egzersizler sırasında bilek incinmesine sıklıkla rastlanır. Geçmişte böyle bir tecrüben olduysa bilekten kemerli bir yoga ve pilates çorabı seçebilirsin. Pilates egzersizlerini, bir adım öteye taşıyan reformer için ise ayağını saran çapraz bantlı yoga ve pilates çoraplarını tercih edebilirsin.

Hangi yoga ve pilates çorabını seçmelisin?

Yoga ve pilates çorabı seçerken sadece terletmeyen bir spor çorabı tercih etmek yeterli olmaz. Ayak bileğinin hemen üzerinde biten ya da ayağını ikinci bir ten gibi saran modeller arasından tercih senin! Ayak kasların bedeninin diğer bölümleriyle orantılı olarak kuvvet kazanmazsa, denge sorunların devam edebilir. Bu nedenle egzersiz süresince, ayaklarının duruşu hareketlerin doğru yapılabilmesi için önemli. Seçtiğin yoga ve pilates çoraplarının tabanları silikon noktalar içermeli. Egzersizlerin boyunca bu noktalar ayağının mat üzerindeki duruşunu sabitleyecektir.

Ayağına bakanları kıskandırmaya hazırsın!

Penti’nin her zevke hitap eden giyim ürünleri ile oluşturduğun kombinleri yoga ve pilates çorapları ile şenlendirmeye başlayabilirsin. Çorap seçimini ihtiyaçtan çıkarıp, şıklığın keyifli bir parçası haline getiren Penti ile sporda da yalnız değilsin. Yoga ve pilates çorapları dengeye destek olurken ayak sağlığını korumak için nefes almaya da devam eder. Tıpkı senin gibi!  

Neşeli tasarımlarıyla egzersiz için ihtiyaç duyduğun motivasyonu sağlayan çorapların gündelik hayatının da vazgeçilmezi olmaya aday. Burundan tabana kadar silikon nokta teknolojisi ile üretilmiş Penti çorapları, çekmecede yerini almak için seni bekliyor!