1. Anasayfa/
 2. Kurumsal
 3. /İnsan Kaynakları

Kurumsal

İnsan Kaynakları
DEĞERLERİMİZ
 
 • Tüketici Odaklıyız
 • Biz her şeyden önce tüketicimize inanırız.
 • En yakın dostumuzun tüketici olduğunu biliriz.
 • Tüm ürün, hizmet ve duruşumuzu tüketiciye göre belirleriz.

 • Sürekli Gelişime İnanırız
 • Tüketici her zaman en iyiyi hak eder. En iyiyi yakalamak için sürekli olarak yeniyi kovalarız, kendimizi geliştiririz. İyiyi yakalamak, daha iyiyi yakalamaya çalışmamızın önünde engel değildir.
 • İş odaklı olmak şartı ile kendimizi ve iş arkadaşlarımızı eleştirmekten çekinmeyiz, en iyiye ulaşmak için kendimizi ve birbirimizi zorlarız.

 • Esnek, hızlı ve çözüm odaklıyız.
 • Daha iyiyi yakalayabilmek için var olanın içine hapsolmayız, karar verirken ve kararları uygularken esnek ve hızlı davranırız. Hep çözümü arar, çözüme odaklanırız.

 • Kadına değer veririz, kadınların toplumda güçlenmesini hedefleriz.
 • İşimizin en büyük paydaşı kadınlardır.
 • Kadınların toplumda güçlenmesi için çalışırız.

 • Hedeflerimize birlikte yöneliriz.
 • Aldığımız karar ve ulaşmak istediğimiz hedeflere birlikte koşarız, ipi beraber göğüsleriz.
 • Gelişmemizin ve büyümemizin ancak hep birlikte aynı hedefe kilitlenme ile gerçekleşeceğine inanırız.

 • Alçakgönüllüyüz.
 • Kendimizi ve ulaştığımız yeri büyük görmeyiz.
 • Rakiplerimizi asla küçümsemeyiz.

 • Dürüstlükten ödün vermeyiz.
 • Doğruluk ve dürüstlüğün, bir erdem olmaktan da öte, başarımızın bir ön şartı olduğuna inanırız.
 • Her koşulda, etkileri de olsa, dürüst davranırız.


İŞ OLANAKLARI

Staj
Kış ve yaz dönemi için staj yapma zorunluluğu bulunan, meslek yüksek okulu ve meslek liseleri öğrencileri için, ik@penti.com.tr adresinden mağazalarımız ve merkez kadromuz için staj başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Tam Zamanlı (Full time) / Yarı Zamanlı (Part-time)
Güneşli merkez ofisimizde ve Çorlu Fabrikamızda sadece tam zamanlı çalışma imkânımız bulunmaktadır. Mağazalarımızda ise hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı çalışabilme imkânı bulabilirsiniz. 

İş olanakları için, Kariyer.net ve Secretcv ‘den açık pozisyonlarımızı takip edebilir ya da ik@penti.com.tr adresine, merkez ofis pozisyonlarına başvuru yaptığınızı belirterek CV’lerinizi gönderebilirsiniz.

Kariyer. net: Açık Pozisyonlar

SecretCV.com: Açık Pozisyonlar 


ÇALIŞANLARIMIZA SUNDUKLARIMIZ

Doğum İzni 
Penti çalışanları, kanunen belirlenen yasal sürelerde doğum izni haklarını kullanırlar. Doğum iznine ayrılan personellerimiz döndüklerinde iş kaybı korkusu asla yaşamazlar. 

Ulaşım Kolaylığı
Penti kendi mağazaları arasında, çalışanların rotasyonlarını mümkün olduğunca az yapmaktadır. Çalışanların mümkün olduğunca evlerine yakın yerlerde çalıştırılmasına özen gösterilir. 

Kadınlara Pozitif Ayrımcılık
Penti’de çalışan tüm kadınlar her zaman ayrıcalıklıdır. Penti bir kadın markasıdır. Çalışanlarının çoğunluğu kadındır. Tüm çalışan kadınlarını güçlendirebilmek ve iş dünyasında kadınların payını güçlendirebilmek için birçok proje geliştirmektedir. 

Kariyer İmkânı
Her geçen gün hızla büyüyen markamızın, yeni oluşan kadrolarına ve çalışan ihtiyacına, mümkün olduğu kadar içeriden cevap vermeye çalışmaktayız. Penti bünyesinde, özellik mağazalarımızda, yeni oluşan yönetici kadrolarımız için öncelikle, mevcut çalışanlarımızı değerlendirmek tercihimizdir. 

İndirimli Alışveriş İmkânı
Tüm Penti çalışanları, Penti’de satılan tüm ürünlerimizden indirimli olarak satın alma imkânına sahiptirler. 

Eğitim ve Gelişim Olanakları,
Tüm yeni başlayan Penti merkez çalışanlarımız kurumsal tanıtım, merkez ofis departmanlar, fabrika ve mağazaları içeren bir oryantasyon sürecine tabii tutulur. 

Mağaza çalışanlarımızın tümü ise, kendi mağazalarında, iki aya yayılmış olan, kapsamlı bir eğitim ve oryantasyon programından geçerler. 


OFİSLERİMİZ / ÇALIŞMA YERLERİMİZ 

Fabrika

Genel Bilgi
Penti Çorap fabrikası, Tekirdağ Çorlu ilçesinde, 50000 m² alana kuruludur. Çorap fabrikamızda, kendi markamız Penti dışında, birçok farklı yabancı marka için de üretim yapılmaktır. 1000’den fazla çalışanı ile Penti Çorap, Avrupa’nın sayılı üretici firmalarının arasında yer almaktadır. 

İş Olanakları
Çorlu Fabrikamızdaki iş olanakları için, Kariyer.net ve Secretcv ‘den açık pozisyonlarımızı takip edebilir ya da ik@penti.com.tr adresine, fabrikaya başvuru yaptığınızı belirterek CV’lerinizi gönderebilirsiniz. 

Çalışma Koşulları 
Fabrikamızda mavi yakalı çalışanlarımız vardiyalı, beyaz yakalı çalışanlarımız ise sabah 08.00 akşam 18:00 şeklinde çalışmaktadır. Çalışanlarımız şirketin yemekhanesinden faydalanabilir. Ayrıca belirli güzergâhlar için servis kullabilmektedirler. 

Güneşli Merkez Ofis
Genel Bilgi
Penti’nin genel merkez ofisi İstanbul Bağcılar’da Güneşli semtinde bulunmaktadır. 3900m2 alana kurulu merkez ofisimizde 150’den fazla merkez çalışanımız bulunmaktadır. 

İş Olanakları
Penti’nin Güneşli merkez ofis iş olanakları için, Kariyer.net ve Secretcv ‘den açık pozisyonlarımızı takip edebilir ya da ik@penti.com.tr adresine, merkez ofis pozisyonlarına başvuru yaptığınızı belirterek CV’lerinizi gönderebilirsiniz. 

Çalışma Koşulları 
Güneşli merkez ofisimizde mesai saatleri sabah 08.00 ve akşam 17.00 şeklindedir. Cumartesi ve Pazar günleri merkez ofisimiz çalışmamaktadır. Ofis çalışanlarımız yemekhanemizden faydalanmaktadır. Ayrıca belirli güzergâhlar için çalışanlarımıza servis imkânımız bulunmaktadır.