1. Anasayfa/
  2. Kurumsal
  3. /İade Ve Değişim

Kurumsal

Ürün Iade Ve Degisim

1. Iademi nasil yapacagim?

Ürünlerinizi kullanilmamis olmak kosuluyla, tüm aksesuarlari ve orijinal faturasi ile birlikte eksiksiz bir sekilde 30 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.
Ayrıca faturanızı göstererek size en yakın Penti mağazasından da ürünlerinizi iade edebilirsiniz. 

2. Iade süreci nasil isliyor?

Ürünün faturasinin altindaki iade formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Iade etmek istediginiz ürünün:
Kodu
Adi
Iade Nedeni
Formda istenen diger bilgiler eksiksiz olarak iade formu üzerinde doldurulmalidir.

Almis oldugunuz ürünleri, anlasmali oldugumuz kargo firmasi Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo müsteri numaramiz: 339 205 712. Bu kodu kargo paketinin üzerine yazip kargo görevlisine bilgi veriniz. Yurtiçi Kargo disindaki kargo firmalari ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müsterimize aittir.

Iadeniz öncelikle Penti müsteri temsilcileri tarafindan incelenecek, yukarida belirtilen sartlara uygun olup olmadigi arastirilacaktir. Iade onaylandiginda yasal süre olan 10 is günü içerisinde ürün ücreti kredi kartiniza iade edilir. Tutar kredi kartiniza iade edildikten sonra tarafiniza e-mail araciligiyla bilgilendirme yapilmaktadir. Yapilan iadenin kredi kartiniza yansimasi bankaniza bagli olarak degiskenlik gösterebilir. Dilerseniz, penti.com’dan almis oldugunuz outlet hariç ürünlerin iade ve degisimlerini size en yakin penti magazasindan da gerçeklestirebilirsiniz.

Mağazada iade işlemi gerçekleştirilebilmesi için yanınızda fatura veya taşıma irsaliyesi bulunması gerekmektedir. 250 TL altındaki tutarlarda iadeniz kasada nakit olarak; 250 TL ve üzeri tutarlarda ise ücret kredi kartınıza iade edilecektir.

*Eger ödeme tipi Kapida Nakit Ödeme ise IBAN numaranizi mutlaka iletmeniz gerekmektedir. Iade tutarinizin banka hesabiniza yatirilabilmesi için IBAN numaranizi siparis numaranizla birlikte müsteri hizmetleri hattimizdan ulastirabilir ya da e-posta adresimize mail olarak gönderebilirsiniz. Banka hesap bilgileri ile siparisi veren kisi bilgileri uyusmalidir, aksi takdirde iade ödemesi yapilamamaktadir. Eger iade formu eksik ya da doldurulmamissa iade geçersiz sayilir.
*Eğer ödeme tipi Kapıda Kredi Kartı ile ödeme ise iade iki şekilde gerçekleşebilmektedir. Mağazaya ürünlerinizi ve ödeme yaptığınıza dair slibinizi yanınıza alarak iadenizi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci seçenekte ise ürünlerinizi ve ödeme yaptığınıza dair slibinizi Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Kapıda Kredi Kartı ile ödeme iadelerinde slip gösterilmesi zorunludur.

3. Ürünü nasil degistirecegim?

Size en yakin Penti magazasindan degisim yapabilirsiniz.

4. Degisim ve Iade yapilamayan ürünler nelerdir?

Külotlar, silikon sütyen, tüm silikon ürünler ve korselerde hijyen dolayisiyla degisim ya da iade yapilmamaktadir.***Resmi tatil günlerinde Yurtiçi Kargo çalismamaktadir bu nedenle teslimatlarda gecikmeler yasanabilir. Bu günlere denk gelen özel uygulamalar sitemizde detayli bilgilendirilecektir.

Bize Hizli Ulasmak Için;
Müsteri Hizmetleri: 0850 333 0 712
musteri.iliskileri@penti.com.tr