1. Anasayfa/
 2. Kurumsal
 3. /İade Ve Değişim

Kurumsal

Ürün Iade Ve Degisim

1. Iademi nasil yapacagim?

Ürünlerinizi kullanilmamis olmak kosuluyla, tüm aksesuarlari ve orijinal faturasi ile birlikte eksiksiz bir sekilde 30 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

2. Iade süreci nasil isliyor?

 

 • İade etmek istediğiniz ürünün kodu, adı, iade nedeni ve istenen diğer bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • İade edilecek ürün giyilmemiş ambalajı ve ürün zarar görmemiş olmalıdır.
 • Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
 • Yurtiçi kargo müşteri numaramız: 339 205 712. Yurtiçi Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.
 • Bu kodu kargo paketinin üzerine yazıp kargo görevlisine bilgi veriniz.
 • Yurtiçi Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.
 • İadeniz öncelikle Penti müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır.
 • İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 10 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği  7-15 iş gününü bulabilmektedir.
 • Dilerseniz, Penti.com ‘da almış olduğunuz outlet hariç ürünlerin iade ve değişimlerini size en yakın Penti mağazasından da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mağazada iade işlemi gerçekleştirilebilmesi için yanınızda fatura bulunması gerekmektedir. 250 TL altındaki tutarlarda iadeniz kasada nakit olarak; 250 TL ve üzeri tutarlarda ise ücret kredi kartınıza iade edilecektir.

 

*Eğer ödeme tipi Kapıda Nakit Ödeme ise IBAN numaranızı müşteri hizmetlerimize sipariş numarası ile birlikte mail atılmalıdır. Banka hesap bilgileri ile siparişi veren kişi bilgileri uyuşmalıdır, aksi takdirde iade ödemesi yapılamamaktadır. Eğer iade formu eksik ya da doldurulmamışsa iade geçersiz sayılır.
*Eğer ödeme tipi Kapıda Kredi Kartı ile ödeme ise. Kapıda Kredi Kartı ile ödeme iadelerinde ödeme yaptığınıza dair slip görüntüsü ya da ödeme yaptığınız kartınızın ilk ve son dört numarası müşteri hizmetlerimize sipariş numarası ile birlikte mail atılmalıdır.


3. Ürünü nasil degistirecegim?

Size en yakin Penti magazasindan degisim yapabilirsiniz.

4. Degisim ve Iade yapilamayan ürünler nelerdir?

Külotlar, silikon sütyen, tüm silikon ürünler ve korselerde hijyen dolayisiyla degisim ya da iade yapilmamaktadir.***Resmi tatil günlerinde Yurtiçi Kargo çalismamaktadir bu nedenle teslimatlarda gecikmeler yasanabilir. Bu günlere denk gelen özel uygulamalar sitemizde detayli bilgilendirilecektir.

Bize Hizli Ulasmak Için;
Müsteri Hizmetleri: 0850 333 0 712
musteri.iliskileri@penti.com.tr